A webdesigner tanoncok gyakorlati munkájáról szeretnék kicsit beszámolni. A gyakorlati munkák mindig nagyon fontos szerepet játszanak a hallgatók tanulmányai során, mert ez az első alkalom, amikor igazi megrendelőnek dolgozhatnak és élesben is kipróbálhatják magukat.
Most egy vendégház weboldalát és logóját kellett elkészíteni a kiírás szerint. Több klassz pályamunka érkezett, nehéz is volt a választás a megrendelőnek.
Nézzétek csak ezeket a jól megkomponált logókat, amik egytől egyig megállják a helyüket!
Weboldal tervezésben végül Nagy Linda hallgatóm vitte el a pálmát, aki valóban remek tervet adott be és valósított meg.
A megrendelői igények között szerepelt a weboldal vidékies jellege, amit Linda remekül megkreált a motívumokban és a színekben egyaránt.
A logó mint egy cégtábla is felkerült a vendégház fotójára, annyira megtetszett a megrendelőnek, hogy ennek alapján meg is rendelte a valódi cégtáblát a homlokzatra. : )
Ezt nevezem én ötletes webdesign-nak, ami azon túl, hogy a funkcióját betölti, plusz inspirációt ad a megrendelőnek. Nem hiába a webdesigner tanoncok jelmondata: „frissek, ügyesek, ötletesek”.
Szia!
Nagyon szép lett ez a weboldal.
Annyit szeretnék kérdezni, hogy ez az oldal is alkalmazza a WordPress tartalomkezelőt, vagy ez egy sima HTML/CSS oldal?
A böngészővel megvizsgáltam a kódrendszert de sajnos nem tudtam kideríteni.
Elárulnád nekem légyszíves?
Azton gondolkodom mostanában hogy van e még keletje a teljesen a designer által kódolt HTML, CSS oldalaknak?
Nekem nagyon tetszik a kódolás bár bevallom nem könnyű rengeteget kell gyakorolni míg megragad.
Azért gondolkodom a fentebb említett dolgon, hogy érdemes e belefektetnem annyi időt hogy teljesen szuperül megtanuljam.
Mennyire veszem majd hasznát ha egy teljes weboldalt le tudok e kódolni, kellenek e még ilyen oldalak?
Mint tudjuk a WordPressnél egyszerűbb egy kicsit mert ott általában nem kell olyan mélyen belenyúlni a kódrendszerbe.
Szia Béla!
A hallgató nevében is köszönöm a dicséretet!
Ez egy WordPress weboldal, egy egyszerűbb, (felépítés, stílus, design szempontjából) “régibb” típusú WordPress sablonnal készült.
Kódolással még egyedibb weboldalakat lehet készíteni, az biztos (pl. nem köt a sablon felépítése, funkciói, stb), azonban egy ilyen honlaphoz már nemcsak webdesignerre és az ő szaktudására van szükség, hanem több szakember együttes munkájából születik meg egy ilyen weboldal.
Az, hogy kellenek-e még ilyen oldalak, van-e keletjük – ahogyan Te fogalmazol -, igen, hiszen nem csak WordPress weboldalak léteznek, hanem egyedileg lekódolt, lefejlesztett weboldalak is.
Azt pedig Neked kell mérlegelni, hogy tovább akarsz-e ilyen irányba tanulni, egy újabb szakterülettel megismerkedni. Nyilván ehhez megfelelő képzés, szakemberek segítsége is szükséges.
Üdv,
Bianka – oktató