A www.coolors.co oldalt megnyitva kattintsunk a „Start the generator!” gombra – ennek hatására a színpaletta-készítőhöz jutunk.
Az alapértelmezetten 5 színből álló paletta adott színére navigálva különféle lehetőségek ikonjai jelennek meg (pl. szín eltávolítása, színkontraszt ellenőrzése, a szín árnyalatainak megtekintése, szín mentése, pozicionálása a színpalettán belül, hexakódjának másolása, szín rögzítése a színpalettán belül/rögzítés feloldása).
A szín nagybetűkkel gépelt hexakódjára kattintva megjelenik a színválasztó panel, melyen többféle módon is meg tudunk adni színt. “Picker/pipetta” módban tetszés szerint tudunk válogatni az árnyalatok között “a kis színes” (pipetta) ablakban. A kiválasztott szín hexakódja is látható, de ezen módosítani is tudunk, tehát ha ismerjük a kívánt szín hexakódját, akkor azt is meg tudjuk adni. A színválasztó panelen a “picker módon” kívül színmódok (pl. RGB) szerint is meg lehet adni az adott szín kódjait, értékeit, akár csúszkák segítségével is “belőve” ezeket, de akár az alapértelmezetten jelen lévő, fantázianevekkel ellátott színek közül is válogathatunk, ahogyan (a fiókunkba történő bejelentkezést követően) az általunk már mentett színek közül is.
A panel jobb alsó sarkában található “pipetta” eszközzel a felületen jelen lévő színeket tudjuk “beolvasni”, tehát ha a jelenlegi szín helyére a felületen jelen lévő színek közül szeretnénk egy másik színt beállítani, akkor egyszerűen ezzel a “pipetta” eszközzel “be tudjuk olvasni” azt a színt, és ez a szín kerül az adott szín helyére. A szintén a panel jobb alsó sarkában található “másolás” ikonra kattintva pedig a szín hexakódját tudjuk másolni.
A hexakód alatti szín-névre kattintva pedig azon tudunk változtatni, hogy a szín “fantázianeve”, vagy például a CMYK színmódú értékei legyenek jelen a szín hexakódja alatt másodlagos információként. De itt tudjuk azt is megadni, hogy a színpalettában legyen fehér elválasztó a színek között, vagy ne.
A színpaletta elkészítését követően a „View” menüpontra kattintva a színpalettánkban szereplő színek színmódok szerinti értékeit, kódjait tudjuk ellenőrizni.
Az „Export” menüpontra kattintva többek között meg tudjuk osztani az elkészített színpalettánkat URL címét, le tudjuk menteni PDF/JPG formátumban, közzé tehetjük Facebookon, és egyéb lehetőségek közül is válogathatunk.
A „Save” menüpontra kattintva el tudjuk menteni a színpalettát – a mentéshez azonban fiókra/regisztrációra van szükség.